Canlı Destek Aç-Kapat

Vajinada Kuruluk

Vajinada Kuruluk

 

Vajinada Kuruluk

Vajinada kuruluk günlük yaşantı ve cinsel ilişkiye bağlı olarak görülebilmektedir. Kadınların cinsel uzvu olan vajinanın sürekli olarak nemli kalması gerekmektedir. Bu nemlilik vajinanın tahriş olmasını engellemektedir.

Vajina, 10-15 cm uzunluğundan bir kanala sahip olduğundan dolayı ön ve arka duvarların birbiriyle teması söz konusu olabilmektedir. Bu temasın önüne geçilebilmesi için vajinada sürekli olarak bir akımın gerçekleşmesi gerekir. Bunun için vajina sürekli olarak nemli kalmalıdır. Vajinada nemlilik azaldığında ön ve arka duvarların birbiriyle sürtünmesi halinde vajinada tahriş meydana gelmektedir.

Vajinada gerçekleşen bu kuruluk günlük hayatta olabildiği gibi cinsel ilişki esnasında da olabilmektedir. Özellikle cinsel ilişki esnasında vajinanın normal nemliliğinden daha kaygan olması gerekmektedir. Çünkü ilişkinin yaşanabilmesi için vajinanın daha nemli olması kayganlığının artmasını sağlamaktadır.

Vajinal kuruluk cinsel ilişkinin yaşanmasına engel olabilecek bir durumdur. Böyle durumlarla karşılaşmamak adına önceden tedbir almanız gerekecektir. Bunun için doktorunuza giderek yaşadığınız rahatsızlığı anlatmanız ve size önereceği tedavi metodunu uygulamanız gerekecektir.

Günümüzde kadınların birçoğu bu gibi durumlarla karşılaştıklarında genellikle eczanelerden sahip oldukları vajinal kayganlaştırıcıları kullanmaktadır. Kullanılan bu kayganlaştırıcılar çoğu zaman ilişkinin yaşanmasını gerçekleştirmektedir. Fakat bu gibi geçici tedavi yöntemleri yaşanan sorunu kalıcı olarak çözmemektedir. Vajinal kayganlaştırıcı kullanmak isteyen bireyler bu taleplerini eczanelerden sağladığını gibi online olarak hizmet veren firmalar aracılığı ile de sağlayabilirler.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us