Canlı Destek Aç-Kapat

Penis Büyütme Ameliyat ile Mümkün mü?

Penis Büyütme Ameliyat ile Mümkün mü?

Penis Büyütme Ameliyat ile Mümkün mü?

Bilimsel uygulamalar öyle gösteriyor ki penis büyütme ameliyat ile mümkün. Hatta cerrahların ve sağlık uzmanlarının en çok kabul ettiği penis büyütme yönteminin ameliyat olduğu biliniyor. Genelde penis büyütme ameliyat yöntemini tercih eden kişiler genç yaşta olasada ileri safhalarda ereksiyon sorunu çeken kimselerin başvuru yaptığı biliniyor.Penis büyütme ameliyatları iki genel operasyon ile gerçekleştirilmektedir. Bu aşamalardan biri uzatma diğeri ise kalınlaştırmadır. Uzatma için vücudun herhangi bir yerinden parça alınmaz ancak kalınlaştırmada durum farklıdır. Kalça bölgesinden alına deri ve yağ dokusu bu işlem için kullanılır. Penis büyütme ameliyat ile yapılacaksa mikro cerrahi yönteminin kullaıması gerekir aksi takirde bir çık sıkıntı ile karşı karşıya kalma ihtimali vardır. 

Penis Büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli husus tüm tıbbi operasyonlarda olduğu gibi bazı risklerin olduğudur. Oluşabilecek herhangi bir hasarda sertleşme sorunlarının meydana gelme olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle penis büyütme operasyonları mikrocerrahi teknikleriyle uzman bir ekip tarafında uygulanmalıdır. Ereksiyon bozukluklarına ek olarak penis üzerinde izler kalması olasıdır. Ameliyat bölgesinde kanama, hematom, doku nekrozu, dikiş açılması, his kaybı olabilir.

Penis büyütme ameliyatları sırasında boy uzaması için penis köküne yapılan bir kesi ile penis ön suspensuar ligaman denilen liflerinden ayrılır ve vücut içinde kalan bir kısmı dışarı çıkarılır. İlgili uygulama neticesinde penisin inik halinde biraz uzama elde edilmiş olur. Ereksiyon boyu ile ilgili bir değişiklik kaydedilmez. Ligaman kesilmesi şeklinde yapılan ameliyat sonrasında penis dengesi bozulabilir. Cinsel ilişki esnasında peniste sağa ya da sola doğru kaymalar olabilir. Kalınlaştırma operasyonundan sonra iltihaplanma, sertlikler, kireçlenme, pütürlükler, yüzeyde düzensizlikler oluşabilir. İltihap tedavi edilemezse,  doku tahribatı sonucunda penis kısmen ya da tamamı ile kaybolabilir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us