Canlı Destek Aç-Kapat

Penis Boyu Uzunluğu

Penis Boyu Uzunluğu

 

Penis Boyu Uzunluğu

Penis boyu erkeklerin korkulu kâbusu olan bir sorun haline getirilerek, güven duygunun yitirilmesini sağlamaktadır. Normal bir penis boyuna sahip olan erkek bile cinsel ilişki öncesi penisinin uzunluğunun yetersiz olduğunu bile düşünecek duygulara kapılmaktadır.

Aslına bakılırsa penis boyu erkekte farklı yaş aralıklarında değişiklik göstermektedir. Doğumdan sonra 2-2.5 cm olan penis ergenlik öncesi 5-6 cm uzunlukta olmaktadır. Ergenlik ve sonrasında ise 8-9 cm’lik bir uzunluğa sahip olan penis sertleşme halinde 14-16 cm’e kadar çıkmaktadır.

Penis boyundan rahatız olan birçok erkek büyütme işlemi için farklı alternatiflere başvurmaktadır. Ameliyat ile bu uzatma işlemi oldukça fazla rağbet görmektedir. Aynı şekilde penis büyütücü hapların kullanımı Avrupa olduğu gibi ülkemizde de en yaygın kullanılan bir yöntemdir. Bu gibi yöntemlerin dışında doğal yolla egzersiz ile büyütmek isteyenler olduğu gibi krem ve jel kullanımı ile uzamasını gerçekleştiren çok fazla kişi bulunmaktadır.

Ergenliğini tamamlamış bir kişide olması gereken ideal penis boyu 15 16 cm’dir. Kısa penis diye tabir edilen uzunluk ise 10 cm’den aşağı olan penislerdir. Ama unutulmamalı ki üreme fonksiyonu için 8 cm’lik bir uzunluk bile yetmektedir. Fakat bu uzunluk partnerin haz almasını ne derece etkiler orası artık erkeğin performansına bağlı bir durum olmaktadır.

Kadınların ilişki esnasında haz alması için gereken penis boyu ise 12 cm ve üzeridir. Normal penis boyundan daha uzun penisler ekstra bir haz alma duygusu sağlamadığı gibi kimi zaman acı çekmeye sebebiyet vermektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us