Canlı Destek Aç-Kapat

Levitra Vardenafil Nedir? Levitra ne İçin Üretilmiştir

Levitra Vardenafil Nedir? Levitra ne İçin Üretilmiştir

Levitra Ürün Açıklaması

Yaygın olarak Levitra kullanım şekli
Levitra erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan bir oral ilaçtır. Cinsel stimülasyon, nitrik oksidin, penisin kavernöz cisimlerinin sinir uçlarından çıkmasına ve böylece enzim guanilat siklazı aktive etmesine neden olur. Buna karşılık olarak guanilat siklaz siklik guanozin monofosfatın (cGMP) üretiminden sorumludur. CGMP, penise kan taşıyan kan damarlarının genişlemesine ve gevşemesine neden olur. Levitra, fosfodiesteraz-5 enziminin cGMP'yi tahrip etmesini önler ve böylece penise kan akışını desteklemeye yardımcı olur.

Dozaj ve yön
Önerilen Levitra dozu, ilişkiden bir saat önce alınan günde 10 mg'dır. Hiçbir yan etki yaşanmazsa, dozaj 20 mg'a kadar arttırılabilir. Yan etkiler halinde doz günlük 5 mg'a düşürülür. Günde birden fazla Levitra sekmesi almayınız.

Önlemler
Levitra, kardiyovasküler hastalığı olan kişilerde çalışılmamıştır, bu nedenle, inme veya kalp yetmezliği olan veya tarihte ve özellikle son altı ay içinde kalp krizi geçiren hastalarda, Levitra'dan kaçınmak tercih edilir. Levitra'dan önce, böbrek veya karaciğer problemleriniz, bir kanama bozukluğu, mide ülseri veya retinit pigmentosa gibi kalıtsal bir retina bozukluğu, bu ilaca alerjik reaksiyon veya diğer ilaçlar, penguenin deformasyonu, kavernöz fibroz (Peyronie hastalığı), ayrıca priapizm gelişimine katkıda bulunan hastalıklarda (orak hücreli anemi, multipl miyelom, lösemi veya lösemi).

Kontrendikasyonlar
Levitra, içeriğine aşırı duyarlılığı olan hastalarda, organik nitratlarla tedavi edilenlerde, 16 yaşın altındaki hastalarda veya indinavir ve ritonavir gibi HIV proteaz inhibitörleri alanlarda kontrendikedir.

Muhtemel yan etki
Levitra genellikle iyi tolere edilir ve meydana geldiğinde yan etkiler geçicidir. En sık görülen yan etkiler: baş ağrısı, kızarma (kişinin hiperemisi); sık; baş dönmesi, ishal olgusu, bulantı, burun tıkanıklığı. Daha nadir ve nadir görülen yan etkiler cildin ışığa duyarlılığı, hipertansiyon, sırt ağrısı, sulu gözler, hipotansiyon, miyalji, priapizmdir.

İlaç etkileşimi
Levitra'nın metabolizması eritromisin, ketokonazol (Nizoral), itrakonazol (Sporanox), indinavir (Crixivan) ve ritonavir (Norvir) tarafından inhibe edilir. Levitra ritonavir ve indinavir konsantrasyonunu azaltır. Nitratlarla tedavi edilen hastalarda Levitra, kalp atış hızını artırarak ve kan basıncını düşürerek göğüs ağrısını arttırabilir. Levitra, alfa bloke edici ilaçların (terazosin veya Hytrin) kan basıncını düşürücü etkilerini abartmaktadır. Organik nitratlarla tedavi edilen hastalarda levitra asla kullanılmamalıdır.

Kaybedilen doz
Levitra gerektiğinde alınır, ancak günde bir kereden daha fazla sıklıkta alınmaz, bu nedenle kaçırılan doz sözde olmaz.

Doz aşımı ve Doz aşımı sonrası
belirtileri sırt ağrısı, çene, kol, körlük, bulanık görme, göğüs ağrısı veya rahatsızlık, görme azalması, bulanık görmedir.

Depolama
Oda sıcaklığında, 15-30 C (59-86 F) arası çocuklardan, evcil hayvanlardan, nemden ve güneş ışığından uzakta saklayın.

Feragatname
Her yöne, ilaç entegrasyonlarına ya da önlemlere uymayan ilaçlar hakkında sadece genel bilgi veriyoruz. Sitedeki bilgiler kendi kendine tedavi ve kendi kendine tanı için kullanılamaz. Ayrıca, belirli bir hasta için özel talimatlar, sağlık danışmanınızla veya vakadan sorumlu doktorunuzla anlaşılmalıdır. Bu bilgilerin güvenilirliğini ve içerdiği hataları feragat ediyoruz. Bu sitedeki bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılması ve ayrıca kendi kendine muamele sonuçlarından dolayı doğrudan, dolaylı, özel veya diğer dolaylı zararlardan sorumlu değiliz.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us