Canlı Destek Aç-Kapat

İktidarsızlığın Tedavisi

İktidarsızlığın Tedavisi

İktidarsızlığın Tedavisi

Cinsel ilişkide erkeğin sertleşmeyi sağlayamadığı duruma iktidarsızlık denir. Erkeklerin en çok mahcup olduğu iktidarsızlığın tedavisi bulunmaktadır. Günümüzde cinsel iktidarsızlık erkekler için büyük bir sorun haline gelmiştir. İktidarsızlık bir hastalık değildir.

İktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. İktidarsızlık için erken teşhis önemlidir. Fakat cinsel birliktelik ilk defa yaşanan sertleşmeme sorununu da iktidarsızlık olarak değerlendirmemek gerekmektedir. Çünkü yaşanan sertleşme problemi o günün yorgunluğu ya da stresinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle iktidarsızlık teşhisi konulabilmesi için bir süre durumun izlenmesi birkaç defa tekrarı sonucu doktora başvurulması gerekmektedir.

Cinsel iktidarsızlık için ilaç firmaları tarafından çeşitli ilaçlar geliştirilmiş ve eczane, internet siteleri gibi yerlerde satışları yapılmaya başlanmıştır. İktidarsızlığın tedavisi için günlük hayatta faydasının ne olduğunu bilmeden, farkında olmadan yediğimiz, içtiğimiz yiyecek ve içeceklerde kullanılabilir. Çünkü bir nevi iktidarsızlık stres, sıkıntı dışında düzensiz beslenme ve sürekli oturarak çalışmaktan kaynaklı da yaşanabilir. Çam fıstığı, fındık, ginseng, Antep fıstığı, çakşır otu ve keçi boynuzu gibi yiyecekler iktidarsızlığa bitkisel olarak fayda sağlayabilecek günlük olarak tükettiğimiz yiyeceklerdir. Düzenli beslenme ile de iktidarsızlığa kendimizce çözüm getirebiliriz.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us