Canlı Destek Aç-Kapat

Geciktirici Prezervatif

Geciktirici Prezervatif

 

Geciktirici Prezervatif

Erkeklerin ilişki süresini uzatma amaçlı ve erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin geçici çözüm olarak kullanmış olduğu geciktirici prezervatif, erkekler için yardımcı bir cinsel sağlık ürünüdür. Cinsel birlikteliklerde çok yaygın olarak kullanılan geciktirici prezervatif kayganlaştırıcısı içine geciktirici etki yaratması için %5 oranda benzocaine maddesi eklenmektedir.

Eklenilen bu benzicaine maddesi, penis ile temas ettiği bölgede deri tarafından emildiğinde ince bir tabaka oluşturmakta ve uyuşmaktadır. Uyuşan bölge ince bir tabaka olduğu için cinsel hissi ortadan kaldırmadan geciktirici etki sağlar.

, ortalama 15 dakika etki sağlamakta ve sonrasında bu etki azalarak yol olmaktadır.

Tabi geciktirici prezervatif için verilen bu ortalama etki süresi kişiden kişiye yani bünyeden bünyeye farklılık gösterebilmektedir. Birçok marka tarafından üretilen geciktirici prezervatif, dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan cinsel sağlık ürünlerinden biridir. Prezervatif kategorisinde üretim yapan Yes, Durex, Okey, Arnetta, Silky ve Fiesta markalar en çok geciktirici prezervatif satışı yapan ve en çok bilinen prezervatif markalarıdır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us