Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmayı Önleyen

Erken Boşalmayı Önleyen

Erken Boşalmayı Önleyen

Erken boşalma erkekler üzerinde diğer cinsel rahatsızlıklara göre görülme sıklığı açısından en çok görülen rahatsızlıktır. Ülkemizde olduğu gibi diğer ülkelerde, farklı kültür ve kıtalarda yapılan araştırmalarda da üç aşağı beş yukarı benzer oranlardan söz edilmektedir. Yalnız erken boşalmada asla tek başına süreye takılmamak gerekmektedir. Boşalma kontrolü sonradan geliştirilen bir şeydir, yani doğuştan gelen bir yetenek değildir. Erkekler cinsel deneyim kazandıkça farkında olmadan bu yeteneği geliştirmektedir.

Erken boşalmayı önleyen uygulamaları iyi inceleyip doğru yöntemi uygulamanın önemi oldukça fazladır. Zira yanlış ve ya yetersiz yöntemle iyileştirilemeyen erken boşalma sorunu kişide daha fazla sorun oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Erken boşalmayı önleyen işlemler arasında açık havada dolaşmak, heyecanlardan ve önyargılardan uzaklaşmak, sık banyo yapmak, hafif alkol almak etkili olabilmektedir. Bunların haricinde erken boşalmayı önleyen birçok egzersiz bulunmaktadır. Dur başla yöntemi ve sıkıştırma yöntemi de bunların başında gelmektedir. Her iki yöntemde de asıl hedef boşalma oluşmaya yaklaşıldığında uyarılmanın aniden kesilip bekletilmesi ve ereksiyonun geçici süreliğine kaybolmasıdır.

Kişi bunlardan başka erken boşalmayı önleyen çeşitli uygulamaları kendisi uygulayabilir. Erkek sık sık idrar tutup bırakarak kontrol mekanizmasını geliştirebilir. Ayrıca özellikle Uzakdoğu kökenli olan ve yüzyıllardan beri uygulanan çeşitli Çin yöntemleri de erken boşalmayı önleyen yöntemler arasında yerini almaktadır.

Bütün bunlardan başka erken boşalmayı önleyen birçok ilaç ve krem piyasada sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle cinsel ilişki öncesi penisin baş kısmına sürülen anestezik etkili krem ve ya spreyler kolay kullanım bakımından oldukça fazla tercih edilmektedir.

Son olarak bahsetmek gerekirse erken boşalmayı önleyen kliniklerin varlığından söz etmek da faydalı olacaktır. Zira ilerlemiş erken boşalma durumlarında daha önce bahsedilen yöntemlerin pek fazla etkisi olmayacağından daha etkili ve kesin çözüm sağlayabilecek bir uzmandan yardım almak daha doğru olacaktır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us