Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmaya Çözümler

Erken Boşalmaya Çözümler

Erken Boşalmaya Çözümler

Erkeklerin sıklıkla yaşadığı fonksiyonel cinsel bozukluklarının başında erken boşalma gelmektedir. Erken boşalma konusunda zaman sorunu oldukça önemli bir yer tutar. Yani erkek kaç dakikadan önce veya sonra boşalırsa erken boşalma olarak kabul edilir. Bunun değerlendirmesini yapmak oldukça zordur. Diğer fonksiyonel cinsel bozukluklarda düşünüldüğü gibi erken boşalmada da partnerlerin her ikisi birden ele alınmalıdır.

Bu bakımdan erken boşalmaya çözümler aranırken partnerlerin her ikisinin de ele alınması oldukça önemli bir yer tutar. Yaşanılan durum erken boşalma gibi görülürken belki kadının herhangi bir cinsel rahatsızlığı sonucu boşalamaması ve ya geç boşalması bu durumun varmış gibi gösterebilir. Belki erkek zamanında boşalıyordur fakat kadındaki gecikme onu erken boşalıyormuş gibi gösterebilir. Bu bakımdan erken boşalmaya çözümler kapsamında yaşanan sorunun gerçekten erken boşalma olup olmadığı belirlenmelidir.

Bu belirleme işleminden sonra erken boşalmaya çözümler aramak daha mantıklı bir hal alır. Bu çözüm yollarından birisi yine erkeğin düşünceleri ile alakalıdır. Erkek cinsel ilişki sırasında yoğunlaştırılmış kaybı yaşayabilirse yani orgazma hedeflenmezse geç boşalmayı becerebilir. Ayrıca cinsel deneyim esnasında uygulanan pozisyonların sık değiştirilmesi de erkek üzerinde yoğunlaşma kaybına neden olacağından erken boşalmaya çözümler listesinde düşünülebilir. Bunlardan başka erken boşalmaya çözümler başlığı altında bitkisel gıda takviyeleri önemli yer tutar. Reçetesiz olarak ulaşılabilmelerinin yanında diğer cinsel problem ve isteklere de cevap verdiğinden geçici çözümler içerisinde tercih edilebilmektedir.

Erken boşalmaya çözümler kapsamında sadece bu konu üzerine yoğunlaşan kliniklerin varlığından söz etmek mümkündür. Sonuçta bu sorunu yaşayan kişi insandır ve doğası gereği düşüncelerini paylaşması gerekir. Bu kliniklerde cinsel terapistler eşliğinde olaya neden olan etmenler daha kolay belirlenip üzerine etkili bir şekilde gidilebilir. Sonuçta anlaşılması gereken erken boşalmaya çözümler kapsamında oldukça fazla yöntemin varlığından söz etmek mümkündür. Yeter ki kişi kendisine uygun çözüm yolunu bulabilsin.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us