Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmanın Tedavi Yolları

Erken Boşalmanın Tedavi Yolları

 

Erken Boşalmanın Tedavi Yolları

Erkeklerde orgazma ulaşma anında meni sıvısının çok erken ve kontrolsüz bir şekilde boşalmasına erken boşalma denilebilir. Bu durum kısaca erkeğin boşalmak istediği andan daha önce boşalması olarak da tarif edilebilir. Erken boşalma cinsel ilişkiye başlamadan önce görülebileceği gibi cinsel ilişkiye henüz başlandığında da görülebilir. Bu durumun sıklıkla yaşanması çiftlerin seksüel yaşamlarında kaliteyi olumsuz olarak etkiler.

Erken boşalmaya sebep olan çok sayıda etken saymak mümkündür. Genellikle erken boşalma görülen bireylerde sıkıntı altta yatan psikolojik bir etkene dayanmaktadır. Ayrıca zihinsel ve duygusal sağlığı etkileyen stres, depresyon ve diğer faktörler de bu oluşumu tetikleyebilir. Bazen de bu oluşuma sebep olarak sempatik sinir sistemi hasarı, pelvik kırıklar, prostat hipertrofisi, şeker hastalığı, kalp-damar hastalıkları, üriner hastalıklar, bölgesel duyu hasarı, polisitemi ve polinörit gibi fiziksel faktörler neden olabilir.

Erken boşalmanın tedavi yolları arasında ilk yöntem olarak ilaç ile tedavi gösterilebilir. Tedavi yolları arasında psikolojik tedavi de mevcuttur. Davranış terapisi yönteminde erken boşalma üzerine çeşitli egzersizler çalışılır. En sık olarak sıkıştırma/sıkma tedavisi kullanılır. Bu yöntemde adından da anlaşılacağı üzere cinsel doyuma ulaşmadan hemen önce penis vajinadan çıkarılıp sıkılır. Daha sonra ilişkiye tekrar başlanır. Davranış tedavisinin erken boşalma durumunda başarı oranı %60-90 olarak gösterilmektedir.

Erkeklerin erken boşalma için tercih ettiği tedavi yollarından biri de geciktirici ilaçlar kullanmaktır. Geciktirici ilaçların kullanımı ile orgazm sorunu önlenmektedir. Geciktirici ilaçlar cinsel ilişkiden önce kullanılması gereken ürünlerdir. Böylelikle ürünler etkisini daha iyi gösterecek ve alınan verim çok daha kaliteli olacaktır. Geciktirici olarak en çok kullanılan ilaçlar bolt, big man, viga 60000 sprey, rhino krem, k.l.g, stag 9000 ve supra pe olmaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us