Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmanın Önlenmesi

Erken Boşalmanın Önlenmesi

 

Erken Boşalmanın Önlenmesi

Erkeklerin büyük bir kısmının belli bir dönemde başında gelmiş olan erken boşalmanın önlenmesi için birçok tedavi yönteminin varlığının dışında evde bireylerin kendi başlarına yapabilecekleri yöntemler de vardır. Bunların başında heyecanı yenebilmeyi öğrenmek gerekir.

Erken boşalmanın önlenmesi için sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye erkekler yönlendirilmelidir. Böylece çiftler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır. Bunun dışında sık banyo yapmak, ön sevişmeyi uzun tutmak veya eş ile durumu konuşup çözmeye çalışmak da uygulanabilecek erken boşalmanın önlenmesi yöntemlerindendir.

Unutulmamalıdır ki erken boşalma tedavisi olmayan bir hastalık değildir ve en iyi tedavi yöntemi heyecanı kontrol altına alabilmekten geçmektedir. Erken boşalma sadece psikolojik sebeplere bağlı kalmamaktadır. Fizyolojik sebepler de oluşumunda etkilidir. Fizyolojik sebeplerin başında prostat iltihaplanması veya uygun olmayan ortamlardaki yapılan cinsel deneyimlerden dolayı bulaşan hastalıklar gelebilmektedir. Bu bakımdan erken boşalmanın önlenmesi için mümkün olduğunca en azından yılda bir kez prostat kontrolüne gidilmelidir. 

Bunun dışında erken boşalmanın önlenmesi için cinsel ilişki esnasında olabildiğince farklı pozisyonlar denenebilir. Böylece sinirler tek bir noktadan değil birden fazla sinir noktasından uyarılacağından erken boşalmanın önüne geçilmiş olunacaktır.

Lokal anestezik kremler ile erken boşalmanın önlenmesi mümkündür. Ayrıca prezervatif kullanımı ve cinsel ilişki öncesi mastürbasyon yapılması da erken boşalmanın önlenmesi için etkili olabilir. Fakat bunlar sadece geçici birer çözüm üretmektedir ve bir sonraki cinsel ilişkide tekrar ihtiyaç duyulan bir durum haline gelirler.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen halen erken boşalma istenilen süreye çekilemediyse uzman bir hekimin gözetimi altında yapılacak bir dizi terapi ile durumdan kurtulmak mümkündür. Terapilerle birlikte zamanla sürenin uzadığı fark edilecektir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us