Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmanın Geciktirilmesi Hakkında

Erken Boşalmanın Geciktirilmesi Hakkında

 

Erken Boşalmanın Geciktirilmesi Hakkında

Erkekler genelde izledikleri filmlerin etkisi altında oldukça fazla kalır. Hem gösterecekleri performansın hem de cinsel organlarının büyüklük ve işlevlerinin bu seviyede olmasını hayal ederler. Bu ümit ile başlanan bir cinsel ilişki daha başlangıç aşamasında erkeğin erken boşalması ile son bulursa bütün hayaller yıkılmış olur. Büyük bir psikolojik çöküntü içine düşen erkek kendinden utanmaya, eksikliği olduğunu hissetmeye başlar. Öyle ki filmde gördüğü adam uzun süre boşalmadan cinsel ilişkisini devam ettirebilirken kendinde bu oluşum gerçekleşmesi sonucu cinsel ilişki daha başlamadan bitmiş sayılmaktadır. Zira karşısındaki kadın bu durumda bir erkek ile cinsel ilişkiye devam etmeyi istemeyebilir. Sonuçta tatmin olmadan erkek boşalmış ve kendisini yatakta yalnız bırakmıştır.

Erken boşalmanın sayılabilecek çok çeşitli nedenleri söz konusu olmakla birlikte bunlardan en önemlileri sıralanırsa erkeğin cinsel ilişkiye yüklediği anlamın büyüklüğü, genç yaşta sadece boşalmaya odaklı yapılan mastürbasyonların çokluğu, ilk cinsel deneyim yaşama, çok seyrek cinsel ilişkiye girme gösterilebilir.

Bu sayılan nedenlerin yanında erken boşalmanın oluşumunda dış faktörler de oldukça etkilidir. Örneğin stres dolu bir iş yaşantısı, sorunlarla dolu bir aile yaşantısı kişide erken boşalmanın tetikleyici unsurları arasında yer almaktadır.

Bu şekilde birçok karmaşık oluşumun sebebiyet verebileceği erken boşalmanın çözümü ise sanıldığı gibi çok komplike bir durum değildir. Erken boşalmanın erkekte önlenmesi için yapılması gereken en önemli şey erkeğin beyninde istemeden de olsa oluşmuş olan şartlanma duygusunun kaldırılmasıdır. Erkek erken boşalmanın engellenmesi için bunu başarmak zorundadır. Bunu da gerek tek başına gerekse partneri ile birlikte uygulayabileceği çeşitli yöntemler ile sağlayabilmektedir. Ayrıca erken boşalmanın önlenmesi maksadı ile kurulmuş çok işlevli hizmetler verebilen cinsel klinikler de profesyonel destek anlayışları ile konuya çare getirmeyi hedeflemektedirler.

Bütün bunların ışığında özetlemek gerekirse erken boşalmanın birçok nedeni olmasının yanında erken boşalmanın tedavisi için de bir o kadar yöntem mevcuttur. Günümüzde erken boşalmanın önlenmesi hiç tahmin edilemeyeceği kadar kolay bir hal almıştır. Önemli olan uygun tedavi yöntemi uygulamaktır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us