Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalmamak İçin Alınması Gereken Önlemler

Erken Boşalmamak İçin Alınması Gereken Önlemler

 

Erken Boşalmamak İçin Alınması Gereken Önlemler

Erkeklerde görülen erken boşalma sorunu çok uzun zamandan beri cinsel hayatı olumsuz etkileyen bir durumdur. Bunun devamında daha başka birçok alanda kişi etkileşim yaşayabilmektedir.

Erken boşalma sorunu oluşumuna sebep olarak çok çeşitli kriterler olsa da bunları fiziksel ve psikolojik olarak iki başlık altında toplamak mümkündür. Unutulmamalıdır ki erken boşalma sorununa sebep olan nedenlerin %98’lik kısmı kişinin psikolojisi ile alakalıdır. Yani kişi bir nevi kendi kendine hastalığı ilerletebilir ve ya durdurabilir. Bu mümkün müdür? Yani kişi erken boşalmayı dışarıdan destek almadan engelleyebilir mi? Aslına bakılırsa mümkün olduğu düşünülebilir. Çünkü bir şeye neden olan durum net ve doğru şekilde ortaya konulabilirse, o durumun çözümünü bulmak da daha kolay olacaktır.

Erken boşalmamak için erkek ilk önce kendisine erken boşalma sebeplerini sormalıdır. Çoğu erkek neden erken boşaldığını üstü kapalı da olsa bilir. Bazen problem kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı aşırı panik ve heyecan olabilmekte bazen de kişinin cinsel ilişki öncesi istemeden de olsa kendini şartlamasına dayanmaktadır. Bu bakımdan erken boşalmamak için erkek ilk önce cinsel ilişki yaşayacağı anı ve ortamı gevşetici etkiler oluşturmalıdır. Ardından bir başka önemli nokta kişinin partneri ile alakalıdır. Erkeğin erken boşalmaması için cinsel partnerine de çok fazla görev düşmektedir. Yatakta erken boşalma sorunu yaşayan erkeğe karşı daha anlayışlı davranmalı ve bu durumun her erkeğin belirli dönemler başına gelebileceğini erkeğe hissettirmelidir. Söylediğimiz şekilde erken boşalmamak için en önemli unsur erkeğin kendini rahat hissetmesidir.

Erken boşalmamak için başka bir yöntem de erkeğin cinsel ilişkide bir bitiş noktası olduğunu aklından çıkarmasıdır. Böylelikle erkek kendini boşalmaya şartlamaktan vazgeçecektir. Ayrıca ön sevişme süresini uzun tutmak da erken boşalmamak için uygulanan bir başka yöntemdir.

Erkeklerin erken boşalmamak için sıklıkla kullandığı geçici yöntemlerden biri de geciktirici sprey ve krem tarzı ürünler kullanmaktır. Bu geciktirici ürünlerin kullanımı penis üzerinde uyuşma etkisi yaratmanın yanında penisin baş kısmında hissizliğe neden olduğundan erkeğin boşalmasını geciktirir. Bütün bunların yanında prezervatif kullanımı da erken boşalmamak için uygulanan yöntemlerden biridir. Spermi arttıran yiyecekler tüketmekte uygulanan yöntemler arasındadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us