Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalma Sorunu

Erken Boşalma Sorunu

Erken Boşalma Sorunu

Bireyler yaşam faaliyetleri gereği beslenirler, uyurlar ve üreme fonksiyonu gerçekleştirirler. Anlaşıldığı üzere üreme, yeme- içme gibi hayatın doğal ve gerekli bir basamağıdır. Burada üreme teriminden kasıt sadece çoğalma olarak anlaşılmamalıdır. İnsanlar arzu ve hazları için de seksüel işlev yaparlar. Bu da hayatın doğallığı içinde kaçınılmaz bir olgudur. Karşılıklı yaşanması bu olguyu daha da anlamlı hale getirmektedir. Zira aile hayatının oluşumunda temel niteliği de taşımaktadır. Fakat insanlar hayatlarının her alanında olduğu gibi seksüel alanlarında da bazı sorunlar yaşayabilirler. Bunlar çok çeşitli olmakla beraber özellikle erkeklerin yaşadığı erken boşalma sorunu bu alanda ilk sırayı almaktadır. Çok çeşitli nedenler erken boşalma sorunu yaratabilmenin yanında genellikle erkeğin psikolojik hayatı bu konu üzerinde etki etmektedir.

Erken boşalma sorunu erkeklerin gün içinde yaşadığı çeşitli olumsuz sebeplere dayanabileceği gibi, yoğun iş hayatı, iş hayatında yaşanılan stres gibi nedenler de bu oluşumu tetikleyebilmektedir. Ayrıca erken boşalma sorunu yaşayan erkeğin cinsel ilişki sırasında yaşadığı düşünce çatışmaları da olumsuzlukların görülmesini kolaylaştırmaktadır. Erkek ilişkiye erken boşalacağım düşüncesi ile her girdiğinde bu sondan kaçınılması neredeyse imkânsızdır. Böylelikle erkek bu sorunu daha da ilerletmenin yanında partneri üzerinde de olumsuz etki bırakır. Bu durum sonucunda mutsuz bir cinsel hayat oluşur.

Bu bakımdan erken boşalma sorunu çözümlenmesi gereken bir durumdur. En kolay ve etkili yolu çiftler arasındaki iletişim bozukluklarını ortadan kaldırmaktır. Çünkü evli bireylerde erken boşalma sorununa sebep fizyolojik değil ise bunu atlatabilmenin en faydalı yolu partnerden alınan olumlu destektir. Sonuçta erkek kafasında yataktaki durumunu düşünmezse daha rahat bir cinsel ilişkiye girer. Bu da erken boşalma sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us