Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalma Önlemleri

Erken Boşalma Önlemleri

Erken Boşalma Önlemleri

Öncelikle bilinmesi gereken erken boşalmanın cinsel bir yetersizlik değil, çözümü olan bir sorun olduğudur. Bu ayrımı yapmak oldukça önemlidir. Çünkü günümüzde bile bu sorunu cinsel bir yetersizlik olarak görüp kabul etmeyen çok sayıda erkek vardır. Zira görülen çoğu vakada ortada gerçek anlamda bir erken boşalma sorunu bile yoktur. Sorun sadece erkeğin kadının orgazmından önce veya ona ruhen yetecek kadar beraber olamadan boşalmasıdır. Bu da söylendiği şekilde sadece çözümlenmesi gereken basit bir problemdir.

Gerçek anlamda erken boşalma ise kişinin istem dışı bir şekilde cinsel hazzı yeterince yaşayamadan ve yaşatamadan boşalması olarak öngörülebilir. Çeşitleri mevcut olup bunlar; İleri derece erken boşalma: Erkek cinsel organı penisin kadın vajinasına girmeden önce boşalma durumu,

Orta derecede erken boşalma: Erkek cinsel organı penisin kadın vajinasına girdikten 1 dakika veya daha altı bir sürede boşalma durumu,

Normal erken boşalma: Erkek cinsel organı penisin kadın vajinasına girdikten 1-5 dakika arası bir sürede boşalma durumu olarak sınıflandırılabilir.

Bu gibi durumlarda erken boşalma önlemleri olarak çeşitli teknikler mevcut olup birey için en uygunu belirlenmelidir. Boşalma bir ateşleme mekanizması olup başladığı zaman hiçbir etken bu durumu bastıramaz, geciktiremez, denetim altında tutamaz. Erken boşalma önlemleri olarak genel anlamda yapılması gereken ateşleme başlamadan önce sistemi yavaşlatmak, durdurmak ve ya kontrol altına almaktır. Genel olarak bu şekilde özetlenen erken boşalma önlemleri daha ayrıntılı olarak incelendiğinde spermi arttıran yiyecekler, ilaçlı tedavi ve psikolojik destekli tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle erken boşalma önlemleri olarak günümüzde doktor önerisi ile kullanılan ilaçlar oldukça fazla yer tutmaktadır. Tablet ilaçlar haricinde erken boşalma önlemleri olarak alanında uzman bir seks tedavi merkezinde, psikoterapist eşliğinde tedavi almak gösterilebilir. Ayrıca basit ama etkili bir erken boşalma önlemi de prezervatif kullanılmasıdır. Tüm bunların dışında geciktirici ürünlerin kullanımı da oldukça etkili olmaktadır. Fakat geciktirici ürünlerin kullanımı kalıcı bir tedavi olmadığından sadece o anlık ilişkinizi sorunsuz yaşamanızı sağlayacaktır. Mükemmel bir cinselliğin yaşanmasını istiyorsanız eğer sizlerde geciktirici ürün çeşitlerinden kendinize uygun olanı tercih edip kullanınız.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us