Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalma Önleme

Erken Boşalma Önleme

 

Erken Boşalma Önleme

Sürüler halinde yaşayan hayvanları düşünmek gerekirse erken boşalmak çok etkili olabilir. Çünkü sürüde bulunan birçok dişinin döllenme işlevini gerçekleştirecek az sayıda erkek bulunmaktadır. Bu da erkeğin cinsel işlevini hızlı bir şekilde bitirip diğer dişi ile birleşmesini gerektirmektedir. Oysa insanlarda bu durum söz konusu değildir. Tam tersine sağlıklı ve düzenli bir cinsel yaşama sahip olmak bakımından zamanında boşalmak, partnerini her açıdan tatmin etmek ve seksüel aktiviteden gereken hazları alabilmek gerekmektedir. Bazen bu durum erkeğin erken boşalması ile bölünebilir. Fakat telaşa kapılmaya hiç gerek yoktur. Zira erkeklerde en kolay ve en etkili şekilde çözümlenebilen problemlerin başında erken boşalma gelmektedir.

Erken boşalma önleme adı altında tavsiye edilen çok çeşitli metotlar bulunmaktadır. Genel bir göz atılması gerekirse ilaç ile tedavi yöntemi, spermi arttıtan yiyecekler ile tedavi yöntemi, terapist ile tedavi yöntemi, kişinin kendi düşünce mekanizması ile tedavi yöntemi ve çeşitli egzersizler ile tedavi yöntemi uygulamak pekala mümkündür.

Sıra ile bakmak gerekirse erken boşalma önleme konusunda en etkili yöntem kesinlikle konusunda uzman bir cinsel terapist ile görüşmektir. Kişi yapacağı görüşmeler neticesinde belki kendisi için sorun olarak düşünmediği bir etken sonucunda erken boşalmaya maruz kalıyor olabilmektedir. Bunu dışarıdan uzman bir gözün tepsi etmesi her zaman daha kolay olmaktadır.

Erken boşalma önleme için uygulanan yöntemlerden yaygın olanlarında bir tanesi de modern tıp çatısı altında ilaç kullanımıdır. Bu ilaçlar genellikle antidepresan, anestezik etkili losyonlardır. Dikkat edilmesi gereken bu ilaçların doktor tarafından önerilmesi gerektiğidir.

Başka bir erken boşalma önleme yöntemi ise bitkisel tedavidir. Özellikle turp tohumu, zencefil tohumu, yaban sümbülü, enginar gibi bitkiler bu anlamda etkili olabilmektedir.

Erken boşalma önleme için uygulanan geçici çözümlerden biri de geciktirici sprey ve ya prezervatif gibi materyaller kullanımıdır.

Ayrıca erken boşalma önleme için uygulanan bu yöntemlerin yanında kişinin partnerinin kendisine olan desteği de en az bu yöntemler kadar etkili olabilmektedir. Sonuçta genel sebepleri psikolojik olan bu rahatsızlıkta erkeğin en çok ihtiyaç duyacağı şeylerin başında moral ve isteklendirme gelmektedir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us