Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalma Neden Olur

Erken Boşalma Neden Olur

Erken Boşalma Neden Olur

Genellikle arkadaşlar arasında bir utanma veya bir eksiklik hissine neden olduğundan dolayı başkaları ile paylaşılması güç bir konu olan erken boşalma, boşalmanın erkeğin penisinin kadının vajinasına girdikten hemen sonra veya girmeden önce oluşmasına denir. Aslına bakıldığında yaşandığı bir yaş aralığı olmayan bu durum her erkeğin hayatının belirli dönemlerinde karşılaşabileceği bir olgudur. Bir hastalık olarak düşünülmesi yanlış olmakla beraber aslında sadece bir cinsel uyumsuzluk olarak göze çarpmaktadır.

Erken boşalma kişilerin seksüel yaşamlarında olumsuz ve derin izlere neden olabileceğinden tedavi edilmesi önemli bir konudur. Tedavi edilebilmesi için ilk önce erken boşalma neden olur, sorusuna cevap bulmak daha yararlı olacaktır. Verilecek ilk cevap ise biyolojik sebeplerdir. Çok sık görülme oranı olmamakla beraber en çok görülen neden psikolojik etkenlerdir. Erken boşalma neden olur şeklinde yapılan araştırmalar, bu durumu daha çok günah işlem korkusu, gebe bırakma korkusu, hastalık kapma duygusu, aşırı cinsel birliktelik yaşama duygusu ve mahrem yerlerin keşfedilme korkusu gibi duygusal nedenlerin tetiklediğini belirlemiştir.

Bazen de erken boşalma neden olur sorusu cevap olarak bir hastalığı karşımıza çıkarabilmektedir. Özellikle sinir sistemi, üriner sistem gibi sistemler üzerinde rahatsızlık yaşayan bireyler bu oluşumların bir yan etkisi olarak erken boşalma sorunu yaşayabilirler.

Erken boşalma neden olur şeklinde yapılan bilimsel araştırmalar çok çarpıcı başka bir gerçeği ortaya çıkarmaktadır. Erkekler içerisinde erken boşalma sorunu yaşayan kesim genelde çok genç veya çok yaşlı kesimdir. Özellikle genç kesimin ilk cinsel birleşim deneyimi buna sebep olabilir. Ayrıca nadir yapılan cinsel birliktelik ve birlikteliğin az sayıda olması da neden olarak gösterilebilir. Sıkça mastürbasyon yapmak yine erken boşalmayı tetikleyici bir faktördür.

Yaşlı bireylerde ise artık kontrol edilemeyen sinir sistemi, erken boşalma görülmesinde birinci sırada yer almaktadır. Cinsel ilişki ve boşalma olgusunun sinirlerin ve beynin kontrolü altında olduğu düşünülürse bu kaçınılmaz bir oluşum olarak görülmektedir.

Erken boşalmanın neden olduğu araştırılır ve sebebi öğrenildikten sonra buna uygun bir tedavi yöntemi belirlenir. Kişi erken boşalma tedavisinde kendi kararlarından çok uzman kişilerin görüşlerini almalı ve buna uygun yöntemleri denemelidir. Erkeklerin genel anlamda bildikleri en iyi yöntem işin kolay olan yolu geciktiricilerin kullanımıdır. Geciktirici ürünlerin kullanımı ile kalıcı bir tedavinin sağlanması mümkün olmamaktadır. Bu gibi cinsel takviye ürünleri sadece anlık ilişkilerinizin sorunsuz yaşanmasını sağlayacaktır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us