Canlı Destek Aç-Kapat

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım

Cinsel ilişkilerin en az yarısında her iki tarafın da tatmin olmasını engelleyecek kadar kısa sürede boşalmanın meydana gelmesi erken boşalma olarak isimlendirilir. En şiddetli erken boşalma durumunda ki bu nadir rastlanan bir durum, herhangi bir cinsel uyarı olmadan, yalnızca seksüel uyarıları düşünmek dahi boşalmayı tetikler. Ancak daha sık olanı, vajinaya giriş sırasında, ya da hemen vajinaya girer girmez gerçekleşen erken boşalma şeklidir.  

Cinsel sorunlar çoğu zaman hem erkek, hem de kadınlarda önemli bir ruhsal travma etkeni olabilmektedir. Çözüm sağlanamazsa mutsuzluk, karamsarlık, yaşamdan zevk alamama, kendini değersiz hissetme gibi ek sorunlara yol açarak durum daha karmaşık bir hal alır. Ayrıca kişinin günlük yaşamı ve başta eş ilişkisi olmak üzere kişiler arası ilişkileri bozulabilir.

Bu sorunlara maruz kalan erkek erken boşalıyorum ne yapmalıyım diye düşünmeye başlamaktadır. Sorunun cevabını çoğu kez kendisi bulabilir. Sonuçta oluşumu en iyi bilen kişi kendisidir. Bununla beraber erken boşalıyorum ne yapmalıyım diyen erkekler için günümüzde yaygın anlamda cinsel terapi merkezleri açılmıştır. Seksüelliğin bir tabu olduğu ülkemizde bu merkezlerin açılması gerçekten kayda değer gelişmeler olarak göze çarpmaktadır. Bu gelişimler paralelinde erken boşalıyorum ne yapmalıyım diyen erkekler artık daha sık olarak kendilerini bu merkezlere emanet etmektedirler. Bu merkezlerde cinsel terapistler yardımı ile cinsel yaşamlarını ve paralelinde sosyal yaşamlarını düzene sokmayı hedeflemektedirler.

Bu gelişimlere henüz ayak uyduramayan erkeklerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Erken boşalıyorum ne yapmalıyım diyen bu tarz erkekler ise şimdilik çözüm olarak ya gıda takviyeleri tercih etmekte ya bitkisel çözümlere yönelmekte ya da geciktirici sprey, krem şeklinde ürünler kullanarak bu ihtiyaçlarını gidermektedirler. Bu yöntemler terapist kadar etkili olmasa da başlangıç açısından kişinin bir adım atmasına vesile olmaktadır. Belki bunun devamında terapist seçimine yönelmeleri sağlanabilir.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us