Canlı Destek Aç-Kapat

Erkekte Erken Boşalma

Erkekte Erken Boşalma

 

Erkekte Erken Boşalma

Erkeklerde erken boşalma olayı çok uzun zamanlardan beri gözlemlenmektedir. Fakat kadının cinsel ilişkide söz sahibi olması yakın zamana dayandığından dolayı bu durum bu zamana kadar asla problem olarak nitelendirilmemiştir. Zira çok yakın zamana kadar cinsel ilişki kavramı diye bir şeyden söz etmek pek doğru bir kavram olmazdı. Asıl olan erkeğin kendini tatmin etmesi şeklindeydi. Gelişen dünya, yenilikler ve kadınların her alanda söz sahibi olmaya başlaması sonucu cinsel ilişki sadece erkeğin doyum yaşamak için yaptığı bir işlev olmaktan çıkıp kadın ve erkeğin karşılıklı duygu paylaşımı ve ruhen rahatlamasına dönüşmüştür. Dolayısı ile erkekte erken boşalma durumu görülmesi artık kadın tarafından hiç istenmeyen bir durum olmuştur.

Genellikle 40 yaşın altındaki erkeklerde görülen, cinsel ilişki sırasında istenilen süreden daha kısa bir sürede ve kontrolsüz şekilde boşalma durumuna erken boşalma denilmektedir. Tam olarak erken boşalmaya hastalık demek yanlış olur. Erkekte erken boşalma cinsel uyumsuzluk olarak baş gösterir. Karşı tarafın erkeğe olan cinsel uyumu istenilen düzeyde değilse erkek cinsel ilişkinin bitmesini isteyeceğinden erkenden boşalır ve belirli bir zaman sonra bu durum alışkanlık haline gelir. Daha sonra diğer cinsel deneyimlerinde de erkenden boşalarak hem kendisini hem de partnerini huzursuz edebilir.

Erkekte erken boşalma çok çeşitli sebeplere dayandığından kesin olarak tek bir sebep belirtmek yanlı olacaktır. Zira erkeği etkileyen duygusal olguların hepsi bir bütün şeklindedir. Yani her durum diğeri ile sanki zincir halkası gibi bağlı durumdadır. Bu oluşuma izin vermemek için mümkün olduğunca öncelik olarak eşlerin cinsel uyumsuzluklarını ortadan kaldırmaya yönelik tedaviler ve hamlelerde bulunulmalıdır. Aksi takdirde yapılan tedavilerden istenilen sonuçlar alınmaz ve daha kötü durumlarla bile karşılaşılabilir. Olayın temeline inerek erkekte erken boşalmanın sebebine bakmalı ve psikolojik veya fizyolojik etmenler belirlenmelidir. Böylece yapılacak tedavi ve uygulanacak terapilerin hangi aşamada hangi yöntemlere başvurulacağı hekim veya uzman tarafından belirlenir. Kişiye göre değişmekle birlikte kısa sürede rahatsızlıktan kurtulmak mümkün olabilir.

Erkekteki erken boşalma sorununa tıbbi anlamda yeni atılımlar ve yeni tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Fakat günümüzde erkeklerin bu sorundan kurtulmak amacı ile tercih ettiği yöntemlerin başında geciktirici ilaç kullanımı gelmektedir. Geciktirici ürün çeşitlerinin kullanımı ile orgazmın uzaması kesinlikle mümkün olmaktadır. Cinsel ilişkiye girmeden sadece 1 saat önce kullanılacak olan geciktirici hap ile mükemmel bir cinsek aktivitenin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Geciktirici hap kullanımının dışında geciktirici sprey, geciktirici krem ve geciktirici jel ürünlerin de bulunmaktadır.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us