Canlı Destek Aç-Kapat

Erkeğin Erken Boşalması

Erkeğin Erken Boşalması

Erkeğin Erken Boşalması

Cinsel hayat sanılanın aksine insanların yaşam alanlarında büyük bir yere sahiptir. Bununla birlikte çoğu çift cinselliği hala kapalı kapılar arkasında yaşanan mitler olarak görmektedir. Evet, bir gizlilik ilkesi olması şarttır fakat bu durumun abartılıp, kişilerin cinsel rahatsızlıklarını saklama gereği duyması son derece yanlıştır. Öyle ki çoğu erkek yaşamış olduğu erken boşalma sorununu hiçbir şekilde kabullenip dile getirememekte ve çözüm arayışına girmemektedir.

Erkeğin erken boşalması hem kadın için hem de erkek için hiç istenmeyen bir durumdur. Öyle ki erken boşalan erkeklerin partnerleri de bu sorundan en az erkek kadar etkilenmektedir.

Erkeğin erken boşalması durumuna neden olabilen birçok etken olmaktadır. Erkeğin iş yerinde yaşadığı stres ve sıkıntılardan, eşi ile yaşadığı tartışma durumlarına kadar olan psikolojik sorunlar oldukça büyük öneme sahiptir. Ayrıca erkeğin erken boşalmasına neden olabilecek fizyolojik sebepler de mevcuttur. Özellikle sinir sistemine bağlı rahatsızlığı bulunan, üreme sistemine bağlı rahatsızlığı bulunan kişilerde oldukça sık erken boşalma görülebilmektedir.

Erkeğin erken boşalmasında etkili etmenler bunlarla sınırlı olmayıp yaşanılan her olumsuzluğu bu kategoriye dâhil etmek mümkündür.

Erkeğin erken boşalmasına tedavi olarak ise çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Zira bunlardan en yaygın olanı bitkisel içerikli gıda takviyeleri olarak göze çarpmaktadır. Bunun yanında erkeğin erken boşalmasına etki edebilecek ciddi tıbbi gelişimler de mevcuttur. Yapılan her gelişmede amaçlanan erkeğin erken boşalmasını engellemektir.

Ayrıca erkeğin erken boşalmasını engellemek için özel olarak geliştirilmiş cinsel terapi yöntemleri mevcuttur. Konusunda uzman cinsel terapistler tarafından uygulanan bu yöntemlerde erkeğin erken boşalmasını önlemek amacı ile çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Bu egzersizler kişinin eşi ile birlikte seksüel yaşamlarında rahatlıkla uygulayabileceği işlemlerdir.

Sonuç olarak kadın için de erkek içinde erkeğin erken boşalması istenmeyen bir durumu olduğundan bu sorunu gidermede uygulanan her yöntem aynı yola çıkmaktadır. Yeter ki kişi erken boşalmasına neden olan durumu doğru olarak belirlesin ve bunu giderici yöntemi başarı ile uygulasın.

Kategori: Genel admin tarafından Şubat 5 tarihinde eklendi.

WhatsApp us